Zadzwoń

naprawa komputerów Katowice

Serwis i naprawa komputerów - Katowice

Najszybszy i piekielnie skuteczny serwis komputerów w Katowicach!

serwis komputerów KatowiceBudowa i konstrukcja komputerów stacjonarnych są dla laika zagadką i pewną zawiłością, nie dla nas. Jest to spowodowane tym, iż komputer jest zbudowany z zespołów oraz podzespołów, podłączonych np. do karty graficznej, czy płyty głównej. Tego typu elementy powinno się w komfortowy sposób rozmontować i wymienić. Prawdziwa awaria zaczyna się, gdy uszkodzone części są na stałe połączone z zespołami, wtedy naprawa może nie być już tak prosta dla laika. Takich przypadków jest wiele, dlatego naprawa komputerów w naszej ofercie stanowi rdzenną jej część.

 

Usterki w komputerach - objawy i leczenie

W komputerze najczęściej dochodzi do awarii zespołów takich jak:

płyta główna - na podstawowej części komputera są montowane wszystkie inne podzespoły urządzenia. Najczęstszymi problemami płyty głównej są źle zaimplementowane podzespoły, a także problemy z zasilaczem i przede wszystkim - kurz. W przypadku, gdy chcemy sprawdzić, czy płyta główna serwis komputerów Katowice - naprawadziała powinniśmy wyjąć wszystkie podzespoły, pozostawiając pamięć RAM, procesor i kartę graficzną. Jeżeli komputer się uruchomi to wiemy, że przyczyną usterki jest któryś z podzespołów, natomiast, gdy w dalszym ciągu urządzenie nam nie załączy powinniśmy wymienić płytę główną na nową lub oddać ją do gwarancji, ponieważ naprawa płyty głównej nie ma sensu.

zasilacz - aby dowiedzieć się, czy zasilacz jest źródłem kłopotów powinniśmy wykręcić działający zasilacz z innego komputera. Jeżeli komputer się włączy, to sprawa jest jasna. Natomiast w przypadku, gdy komputer w dalszym ciągu się nie włącza, wtedy możemy spodziewać się, iż płyta główna i inne zespoły zostały spalone. W takim wypadku powinniśmy wezwać profesjonalna ekipę.

serwis i naprawa komputerów Katowicekarta graficzna - komputer w takim wypadku uruchamia się, niestety obraz skacze lub jest całkowicie czarny. Przyczyn należy szukać np. w zasilaniu, kablach, niewłaściwym położeniu karty graficznej. Inną kwestią jest to, iż karta może być mocno zakurzona, dlatego powinniśmy ją wyjąć, przeczyścić na sucho szmatką i pędzelkiem. Oprócz tego warto wyczyścić inne zespoły i układy w komputerze, aby kurz znów nie nagromadził się. W przypadku, gdy problem dalej występuję należy oddać kartę do gwarancji lub kupić nową, naprawa karty nie ma sensu.

pamięć ram - pierwszymi objawami, problemów związanych z RAM są nieprzyjemne, świszczące sygnały komputera, w końcowym etapie nasze urządzenie nie włączy się. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić jest wyjęcie kości, ich przeczyszczenie na sucho i włożenie na miejsce (zamieniając je uprzednio miejscami). W przypadku, gdy świszczący sygnał dalej występuje powinniśmy zastanowić się nad oddaniem ich do gwarancji.

dysk twardy - dysk twardy jest elementem, który podlega najczęstszym awariom. Te, które występują najczęściej to: uszkodzenia od wirusów, uszkodzenia mechaniczne, zła obsługa konsumenta, czy skoki napięcia. Jeżeli chcemy zobaczyć, czy nasz dysk dostał chwilowej zawiechy powinniśmy wejść w BIOSA i sprawdzić, czy dysk jest widoczny, jeżeli tak to znaczy, że nie jest uszkodzony. Dysk najlepiej wymienić na nowy lub oddać do gwarancji, naprawa jest nieopłacalna.

Masz problem z laptopem lub notebookiem?

Zobacz tutaj więcej informacji: naprawa laptopów lub naprawa notebooków.

Naprawa komputerów Katowice - serwis 24h

Szybki kontakt

  • +48 607 16 20 19

  • +48 501 516 684

  • biuro@meskomp.pl

Biuro

  • ABC KOMPUTERY MESKOMP
  • ul. Gen. Jankego 211
  • Katowice

Mapa dojazdu