Zadzwoń

serwis i naprawa laptopów Katowice

Naprawa i serwis laptopów - Katowice

Skuteczna naprawa i serwis laptopów, a także porady dla Ciebie!

serwis laptopów KatowiceLaptopy, podobnie jak komputery są zaawansowaną technologią, która jest bardziej minimalistyczna, niż komputer stacjonarny. Tak samo jak w komputerze posiada takie same zespoły i podzespoły, które mogą w każdej chwili ulec awarii. Oprócz podobnych podzespołów posiadają stale zintegrowane elementy takie jak bateria, klawiatura oraz wyświetlacz.

Co zazwyczaj ulega awarii w laptopie i jak temu zapobiegać?

W laptopie najczęściej dochodzi do awarii:

układ chłodzenia - aby uniknąć problemów z tym układem przede wszystkim powinniśmy pracować na specjalnej podkładce, dlatego unikajmy użytkowania laptopa na kolanach, kocu, łóżu etc. Oprócz tego warto czyścić otwory wentylacyjne, dzięki czemu ich odpowiednia konserwacja wydłuży żywotność naszego laptopa

zwarcie - jest jedną z innych przyczyn, które powodują psucie laptopa. Awarie elektryczne powstają, gdy porty zewnętrzne ulegną zwarciu lub dojdzie do tak zwanego przepięcia, powstałego na skutek zalania wodą, czy inną cieczą. Jeżeli zalejemy laptopa, powinniśmy natychmiast odłączyć od niego wszystkie przewody. Kolejnym krokiem jest wezwanie ekipy, która oceni straty i stwierdzi, co można naprawić, a co należy kupić nowego.

naprawa laptopów Katowicedysk twardy - pomimo nazwy, dysk twardy jest wrażliwym urządzeniem. Stąd nie powinniśmy traktować laptopa, jak pilota od telewizora. Wiadomo, że dysk twardy przechowuje wiele cennych danych i w razie awarii możemy stracić je bezpowrotnie. Na szczęście w większości problemów odzyskanie danych jest możliwe. Dysk psuje się najczęściej przy zbyt mocnym zamykaniu klapy laptopa, uderzeniu w laptopa, siadaniu na nim, czy jego niewłaściwym przestawianiu. Z uszkodzonego talerza nie jest możliwy odczyt danych przez głowice.

serwis laptopów Katowice - naprawamatryca - bardzo delikatny element laptopa, który może zostać uszkodzony na wskutek zalania, wstrząsów, uderzeń mechanicznych, złych warunków zewnętrznych, czy zbyt wielkiej/małej temperatury. Każdy laptop wyróżnia się pewną rozdzielczością, sposobem podświetlania, złączami, czy wymiarami, dlatego do każdego laptopa powinno się stosować odpowiednią matrycę. Jeżeli jest ona zepsuta powinniśmy pójść do serwisu i zapytać, czy istnieje zamiennik, ponieważ do niektórych egzemplarzy istnieją tak zwane części zamienne.

porty zewnętrzne - ich awarie są spowodowane złym użytkowaniem. Jeżeli źle ciągniemy za kabel od ładowarki, czy zahaczymy nogą o kabel to wtedy sami możemy być przyczyną złego stanu portów. W najgorszym razie, uszkodzone porty mogą powodować zwarcia, dlatego takiego laptopa należałoby poddać serwisowi i wymianie. Jeżeli chcemy zapobiegać takim przypadkom w przyszłości powinniśmy na początku uporządkować kable, czyli rozplątać je oraz ułożyć w takim miejscu, aby nie "walały się pod nogami".

Serwis i naprawa laptopów - Katowice | Meskomp

Szybki kontakt

  • +48 607 16 20 19

  • +48 501 516 684

  • biuro@meskomp.pl

Biuro

  • ABC KOMPUTERY MESKOMP
  • ul. Gen. Jankego 211
  • Katowice

Mapa dojazdu